Long-Time-Liner
Przedstawiam Państwu, używany w moim gabinecie, produkt Long-Time-Liner®. Marka istnieje od 20 lat i specjalizuje się w mikropigmentacji. Siedziba wytwórcy mieści się w Monachium. Opracowanie nowych metod i produkcja, certyfikowane są zgodnością z normami DIN EN ISO 9001 / EN 46001 i przeznaczone dla rozwoju, produkcji, rozpowszechniania.

Metoda Conture Make-up Long-Time-Liner®

Innowacja w dziedzinie metody makijażu trwałego Już w roku 1986 firma Long-Time-Liner® opracowała pierwszą metodę delikatnej pigmentacji makijażu permanentnego. W roku 1987 metoda ta została opracowywana i dostosowana do wymagań rynku przez Panią Waltrand Kuffner oraz jej 75-letnie przedsiębiorstwo Tal-Drogerie-Parfumerie GmbH we współpracy z lekarzami, wizażystami, kosmetyczkami, technikami.
1986 - Opracowanie metody Conture Make-up.
1987 -Zastosowanie metody Conture Make-up we własnym instytucie.
1989 - Pierwsza prezentacja na rynku na międzynarodowych targach kosmetycznych "Beauty international" w Dusseldorfie, wprowadzenie na rynek wraz z ofertą szkoleniową.
1991 -Pojęcia: Linergist®, Conture Make-up oraz Long-Time-Liner® zostały opatentowane w Europejskim Urzędzie Patentowym.
1993 - Współzałożenie Europejskiego Związku Specjalistycznego metod makijażu trwałego. Zbiorowość konferentów metody Conture Make-up założyła 1. Oficjalny Związek Linergistów. EFDS Związek Zarejestrowany to związek linergistów pracujących na forum międzynarodowym.
1994 - Na całym świecie zastosowana została metoda Conture Make-up w dziedzinie trwałych metod makijażu.
1995 - Przedstawienie mikropigmentacji medycznej na kongresach lekarzy oraz nawiązanie kontaktu z kasami chorych.
1997 - Corinna Kuffner, Mistrzyni swojego rzemiosła, zajęła w krajowych oraz międzynarodowych konkursach dwa pierwsze miejsca.
1998 - Otwarcie pierwszego centrum Conture Make-up w Hamburgu.
1999 - Opracowanie i produkcja pierwszego na świecie urządzenia do wykonywania mikropigmentacji medycznej zgodnie z wytycznymi EU 93/42 EWG oraz przepisami dotyczącymi produktów medycznych (MPO). Równocześnie opracowano i wyprodukowano nowe farby pigmentacyjne zgodnie z wytycznymi UE 93/42 EWG oraz przepisami dotyczącymi produktów medycznych (MPO). W lipcu otwarcie drugiego centrum Conture Make-up w Dusseldorfie. W sierpniu otwarcie trzeciego centrum we Frankfurcie oraz w grudniu czwartego centrum Conture Make-up w Berlinie przy Kurfurstendamm.
2000 - W styczniu nastąpiła certyfikacja dziedziny przedsiębiorstwa w zakresie techniki medycznej w Monachium zgodnie z ISO 9001/EN 46001 dotycząca opracowania, produkcji,serwisu, logistyki oraz dystrybucji produktów medycznych. Następnie dopuszczono do produktu medycznego farby oraz urządzenie do mikropigmentacji oraz przyznano certyfikat zgodny z wymogami UE 93/42 EWG oraz przepisami dotyczącymi produktów medycznych (MPO). W październiku przyznanie "Beauty Award 2000" dla Long-Time-Liner® jako przedsiębiorstwa innowacyjnego.
2000 - Nowe centrum szkoleniowe w Hiszpanii - Madryt.
2001 - W marcu następuje certyfikacja kształcenia specjalistycznego linergisty licencja I + II zgodnie z systemem oceny oferty dokształcania opracowanym przez prof. dr dres. h. c. Rolfa Dubs. Seminaria specjalistyczne nagrodzone zostały certyfikatem jakości BfW.
2001 - W maju otwarcie piątego centrum Conture Make-up w Niemczech oraz w sierpniu otwarcie filii Palma de Mallorca.
2003 - Otwarcie filii w Zurychu w Szwajcarii.
2004 - Nowa filia w Cannes, Francja.
2005 - Występy na targach w Londynie oraz Dubaju. Otwarcie trzeciej filii w Monachium.
2006 - Wprowadzenie nowej koncepcji treningu elitarnego w celu utrzymania wysokiego poziomu jakości marki Long-Time-Liner® poprzez intensywne kształcenie i dokształcenie. Nowi licencjobiorcy w Turcji oraz w Korei Południowej.
2007/08 - Long-Time-Liner® jako najlepszy wybór profesjonalistów w kategorii Permanent make-up
2008 - Prestiżowa Nagroda Beauty Forum Award
2009 - Marka Long-Time-Liner® kolejny raz otrzymała nagrodę Beauty Forum w kategorii produkt roku za urządzenie do makijażu permanentnego Conture 2000

Dziedziny zastosowania metody Conture Make-up

-Sens oraz cel stosowania innowacyjnej metody makijażu długotrwałego -
Metoda Long-Time-Liner® Conture Make-up została uznana oraz dopuszczona do przeprowadzenia zabiegów pigmentacji medycznej.
Metodą Long-Time-Liner® Conture Make-up trwały makijaż brwi, powiek, ust oraz koloryzacji skóry narysowany, a następnie pigmentowany zostaje na kilka lat.
Celem oraz sensem zabiegu Conture Make-up jest zawsze podkreślenie natury. W przypadku pigmentacji korygującej oraz mikropigmentacji Camouflage, jak również w przypadku wszystkich innych rodzajów mikropigmentacji metodą Conture Make-up należy osiągnąć efekt zbliżony do wyglądu naturalnego.
Makijaż trwały wykonuje się jedną igiełką, która dociera tylko do trzeciej warstwy naskórka wprowadzając do niej delikatne, nietoksyczne i niealergizujące pigmenty pochodzenia roślinnego i mineralnego. Ze względu na to, że przez warstwę jasną naskórka nie przebiegają nerwy ani naczynia krwionośne, klientka nie odczuwa bólu, nie występuje u niej krwawienie, a ewentualne opuchnięcia czy zaczerwienienia są chwilowe. Jednakże już tego samego dnia możemy śmiało pokazać się w pracy i w domu z eleganckim efektem.
W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać- jest to proces naturalny. W 4-10 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym , że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
W około 2tyg.- miesiąc po zabiegu przeprowadza się odpowiednie postępowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów - gratisowa korekta 1, po roku, do półtora roku po zabiegu, gdy makijaż zacznie blednąć można wykonać zabieg odświeżenia koloru, bądź jego zmiany w ok. połowie ceny wyjściowej i przedłużyć o następne 3-5 lat.
Makijaż trwały utrzymuje się w sposób widoczny , stopniowo rozjaśnia się i zanika całkowicie pomiędzy 3 a 5 latami, w zależności od regeneracji naskórka i intensywności pigmentu (w tym czasie dochodzi do stopniowego, całkowitego rozjaśnienia).

Urządzenie Conture 2000®

Aparat do pigmentacji Long-Time-Liner® Conture 2000 był opracowany przez spółkę Long-Time-Liner® Conture Make-up GmbH do celów medycznych.
Wyposażenie i instrumenty były opracowane zgodnie z Normami MPG 93/42 EWG i zatwierdzenie opracowania z DIN EN ISO 9001/46001.
Odpowiedzialność za gwarancję jakości, bezpieczeństwo urządzenia i instrumentów zapewnia menadżer spółki od jakości i bezpieczeństwa. Co roku sprawdzanie jakości przeprowadza państwowa organizacja.
Pracować z urządzeniem może tylko profesjonalnie wyszkolony linergista®.
Urządzenie wykorzystuje się do: Urządzenie do pigmentacji Conture Med 2000® zbudowane jest z elektronicznego urządzenia sterującego oraz precyzyjnego linera implantującego. Ten najdelikatniejszy przyrząd do pigmentacji po uprzednim, najnowszym badaniu technicznym, otrzymał zezwolenie jako produkt medyczny oraz został urzędowo dopuszczony do użytku. Produkt ten odpowiada wytycznym DIN EN ISO 9001/EN 46001 EWG Kierownictwa Jakości i Bezpieczeństwa. Przyrząd do pigmentacji został przetestowany i uznany przez lekarzy, jako służący do pigmentacji rekonwalescencyjnych, kamuflażowych oraz udoskonalających.
Dzięki wysokiej jakości i precyzyjnej produkcji urządzeń zgodnie z wytycznymi DIN 8601 możliwe jest dopasowanie linera, wymiana wykręcanych, wysterylizowanych części tj. nasadki, uchwytu oraz cylindra.
Poszczególne części dają się wykręcić, można je dezynfekować i sterylizować, dzięki czemu odpowiadają wszelkim medycznym , jak i kosmetycznym wymogom higienicznym.

Barwniki - Pigmenty

Pigmenty Long-Time-Liner® produkowane są z numerem serii, testowane alergologicznie i antyseptycznie, są wolne od gliceryny i konserwantów (rolę tę spełnia zawartość alkoholi) nie mają żadnych działań ubocznych.
Nad składnikami barwników były prowadzone badania przy pomocy mikroskopii elektronowej i chromatografii gazowej (REM/EDX). Zawarte w barwnikach pierwiastki są nietoksyczne.
Wszystkie proponowane farby pigmentacyjne zostały dokładnie zbadane zanim dopuszczono je do stosowania. Stowarzyszenie ds. badania materiałów GWP przeprowadziło analizy dotyczące oceny oraz zaszeregowania: Potencjał ryzyka związanego z zastosowaniem pigmentów farb Conture Make-up został przetestowany dzięki dziesięciu różnym metodom badawczym. Na podstawie analiz chemicznych zastosowane pigmenty zostały zidentyfikowane i uwzględniając te wyniki nastąpiła ocena oraz przyporządkowanie pigmentów.
Ocena oraz zaszeregowanie alergologiczne farb pigmentacyjnych designer Long-Time-Liner® Conture Make-up przeznaczonych do mikropigmentacji mieści się w przedziale od A0 (nie zaobserwowano żadnej reakcji) do A1 (opisano pojedyncze reakcje alergiczne).
Ocena oraz przyporządkowanie alergologiczne farb pigmentacyjnych Long-Time-Liner® Conture 2000 do mikropigmentacji wynosi A 0
Pigmenty oferowane do przeprowadzenia pigmentacji metodą Conture Make-up produkowane są w laboratorium firmowym w sterylnych warunkach.
Wszelkie znalezione elementy są zakwalifikowane jako "nie wywołujące alergii" oraz "nietoksyczne".
Nie zawierają toksycznych metali ciężkich, jak:
Więcej informacji o samym makijażu długotrwałym znajdą Państwo na stronie poświęconej zabiegom.
Created by Adam Puwalski (c) 2010