Makijaż długotrwały
Zabiegi wykonywane sprzętem Long-Time-Liner® są bezbolesne i bezkrwawe. Jego pracę można porównać do haftu najdelikatniejszej koronki. W metodzie tej nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje powierzchownie. Przewagą tego urządzenia jest możliwość zachowania pełnej sterylności. Igły używane podczas zabiegów są jednorazowego użytku. Tylko używanie pojedynczej igły gwarantuje uzyskanie perfekcyjnego i naturalnego efektu (idealny kształt ust, subtelność kresek, czy naturalnie wyglądające włoski na brwiach). Rączka aparatu jest w całości wykonana z metalu, czego efektem jest ogromna niezawodność i wytrzymałość. Napęd igły odbywa się za pomocą elektromagnesu, więc jest praktycznie niesłyszalny. Dodatkową zaletą jest zbiorniczek na barwnik znajdujący się na końcu rączki, dzięki któremu barwnik spływa wprost na igłę, bez konieczności zamaczania jej w pojemniku z pigmentem. W ten sposób Linergistka® cały czas jest w stanie maksymalnie kontrolować swoją pracę, a każdy ruch jest perfekcyjny, estetyczny i delikatny.

Pielęgnacja przed makijażem trwałym

- USTA -
BARDZO WAŻNE!!! Przeciwko wystąpieniu opryszczki należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecane przez lekarza (np. HEVIRAN 800- 2 razy dziennie, 3 dni przed i 3 dni po zabiegu) także przy korekcie!!! Istotne jest, żeby przed zabiegiem zadbać o nawilżenie i wygładzenie powierzchni ust ( spierzchnięcie, spękane usta słabiej i nierównomiernie przyjmują pigmenty). Makijaż ust wymaga cierpliwości w oczekiwaniu na efekt. Potrzeba trzech-czterech spotkań w celu uzyskania optymalnego efektu na czerwieni wargowej, ponieważ ta część twarzy absorbuje pigment w dość specyficzny sposób. Aby zapobiec powstaniu stałego tatuażu, jaki często powstaje przy głębokiej pigmentacji (z szybciej zauważalnym efektem) należy postępować cierpliwie i nieco płycej pigmentować wszystkie warstwy. Postępując w ten sposób uzyskuje się piękny efekt, który nie zostanie na ustach jako stały tatuaż - niekorzystnie zmieniający z czasem swoją barwę, lecz jako makijaż długotrwały o ładnym kolorze i kilkuletniej trwałości - optymalnej dla tego typu zabiegów.

- BRWI -
Najlepiej niedepilowane od ok. 1 m-ca, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi.

- KRESKI -
W przypadku wrażliwych powiek i skłonnych do opuchnięć warto przed zabiegiem wziąć (pod język) granulki homeopatyczne z arniki.

Pielęgnacja po makijażu trwałym

W 4-7 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. Przy obowiązkowej korekcie I efekt jest wzmacniany.

PRZESTRZEGAJĄC INSTRUKCJI, UTRZYMACIE SWÓJ MAKIJAŻ PRZEZ WIELE LAT W IDEALNEJ KONDYCJI

- PRZEZ 10 DNI PO ZABIEGU -
Nie trzeć, nie moczyć skóry w miejscu pigmentacji. Skóra poddana barwieniu w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane. Nie należy chodzić do sauny, solarium, na basen z chlorem. Usta i brwi należy nawilżać kilka razy dziennie specjalnym kremem z Wit E Long-Time-Liner® - wzmacniając regenerację skóry. Usta dezynfekować specjalnym LIPPEN TONIC Long-Time-Liner® - kilka razy dziennie, szczególnie po posiłkach.

- PO ZAGOJENIU -
Nie dopuszczać do wysuszenia, oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Stosować nawilżacze i błyszczyki na usta- polecany SHEA LIP BALM Long-Time-Liner®, Vitamin E creme, oraz Lip Gloss. Unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego. Makijaż Conture Make-up Long-Time-Liner® - Nr 1 na świecie. Metoda służąca do naturalnego podkreślenia konturu ust, brwi, oczu. Poprawia kształt ust, linię brwi, retuszuje plamy blizny i tatuaże. Conture Make-up nie maluje, lecz w sposób naturalny podkreśła kontury, stąd bardzo ważne jest dobranie barwników w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnego kolorytu. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają osadzone w naskórku. Poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się w sposób widoczny 3-5 lat (w tym czasie dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika). Po konsultacji odnośnie oczekiwanego rezultatu i kształtu, linergistka® nada idealny kształt obrys ust lub brwi, by można zapoznać się z ich nową formą. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia rano możemy śmiało pokazać się w pracy. W 4 dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać- jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż - linergistkę®.

Przeciwskazania

Przeciwskazaniami do zabiegu są: infekcja, aktywna cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, ciąża, anemia, bielactwo, hemofilia, infekcja dróg oddechowych, przyjmowanie antybiotyków, opryszczka w aktywnej fazie i niezagojona, choroby zakaźne, czynne choroby nowotworowe, nawracające opryszczki (powyżej 5-ciu w ciągu roku), oraz - w przypadku ust - aparat na zębach, a w przypadku kresek - przybyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówek, odwarstwienia siatkówki.

ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTO GAŁKI OCZNEJ NIE ZALECA SIĘ WYKONYWANIA GRUBYCH I MOCNYCH KRESEK.
Created by Adam Puwalski (c) 2010